آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/13 یکشنبه
سبد خرید

قسمت اول
آتش بازی چیست؟
مگه میشه برا چهارشنبه سوری کسی بیاد به غیر از آتیش چوب از چیزی استفاده کنه؟
اینا همه برا قبل ما دهه شصتیهاس.  ما برای بهتر کردن مراسم های چهارشنبه سوری اقدام به روش های غیر مرسوم کردیم


اولین مورد ها رو یادمه پدر بزرگم با باروت هایی که داشت درست میکرد ترقه بود یه جورایی صدا میداد بعضی هاش مثل فرفره ها ی الان دور خودش میچرخید. مواد اون ها فکر کنم زرنیخ بود.
از کارای که خودمون میکردین چرخوندن سیم ظرفشویی بود، نمیدونم کی ابداعش کرده بود اما جالب بود هنوز که هنوزه هم قدیمی نشده انجامش میدم بعضیا . براده فلزات وقتی میسوزنن هرکدوم از خودشون رنگ های مختلف پخش میکنن. که سیم ظرفشویی رنگ مسی و سفید داره.
مرحله بعدی استفاده از کبریت بود کبریت و دارت. اول باید دارت رو تغییر شکل بدین نک سوزنیش باید با قسمت انتهاییش جابه جابشه تا محفظه که قسمت پره دار توش قرار گرفته مورد استفاده بشه حال باید با اون قسمت قرمز کبریت که "گوگرد " هست رو توی محفظه انتهای دارت میریختیم و با یه پیچ سرش رو محکم میکردیم با انداختنش به آسمون یا پرتاب به دیوار اون کبریت ها توی فشار سریع میسوزن و صدا تولید میکنن.
ازخطرناک ترین و مهبیج ترین و پر صدا ترین کار ها استفاده از کاربیت بوده.البته فوق العاده خطرناک. "کاربیت ماده ای شیمیایی با ظاهر سیاه و خاکستری با بویی مثل سیر و واکنش پذیر با آب،بعد از واکنش با آب گاز اشتعال پذیر استلین رو آزاد میکنه ،بیشتر در صنعت صافکاری نقاشی استفاده میشه ،گاز به دست اومده حرارت زیادی رو تولید میکنه که با فشار هوا به سطح فلز زده میشه برای فرم پذیری" این کاربیت در زمان چهارشنبه سوری حکم کالای قاچاق رو داره .با استفاده از اون میشه صدای ناهنجار درست کرد،برای ما که اون زمان دور تا دور خونه هامون باغ و بیابون بود شاید اذیت نمیکرد ولی تواین دوره زمونه با این همه ساختمون وخونه این کارا رو باید کلا بیخیال بشی خیلی خطر ناکه و نا ایمن. 
اینا همه بود و کلی لوازم خطر ناک دیگه هم اومد متاسفانه چون این صدا ها بچه ها رو قانع نمیکرد که به سمت لوازم پر خطر دیگه میرفتن که باعث از دست دادن جون خودشون هم میشد حتی هنوز هم دارن از اکلیل و سرنج استفاده نا به جا میکنن و با زندگیشون بازی میکنن.
جدا از این ها همیشه هستن افرادی که از فرصت به دست اومده سو استفاده رو میکنن، در دو دهه اخیر استفاده از لوازم آتش بازی چینی باب شده،چین مادر علم آتش بازی دنیاست بهترین و متنوع ترین محصولات رو در همه نوع آتش بازی داره. ولی خوب مثل همیشه وارد کننده های ما بی کیفیت ترین کالا ها رو انتخاب میکنن برای استفاده هموطنان.
داستان ادامه دارد.........

آتش بازی

لوازم آتش بازی

آتش بازی وسایل